KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12508444
nr 1250 8444
Per Wilhelm Cedergren
(1823-1896), Sverige
Oljemålningar, Ett par, 1800-tal, tillskrivna Per Wilhelm Cedergren (1823-1896). Olja på duk, 15x21
Kondition: slitage, färgbortfall
Per Wilhelm Cedergren, svensk bildkonstnär född 1823, död 1896.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 29 april 2019
kl 20:46:04
24/4 05:18:25
Per Wilhelm Cedergren
Läs mer om Per Wilhelm Cedergren